Back to top

Смородина

 Чорна смородина належить до однієї з найпоширеніших ягідних культур серед садівників. Відноситься до родини агрусових. Ця ягода здавна відома в Україні ще з часів Русі. Свою назву отримала через насичений характерний запах.

Ягоди смородини великі, круглі з чорним відтінком, приємним смаком з кислинкою та специфічним запахом. Сорти чорної смородини класифікують за розміром ягід і термінами дозрівання (ранні, середні, пізні), а також за смаковими якостями. Максимальна врожайність смородини з одного куща може сягати 6 – 8 кг.

Чорна смородина відноситься до цінних високоврожайних культур і має хороші комерційні перспективи. Перший врожай можна отримати вже на другий рік після посадки. Ягоди смородини завжди цінуються на ринку. Також високорентабельним є вирощування саджанців на продаж, адже посадковий матеріал можна отримати за рік. Втім, високу рентабельність чорної смородини здатні забезпечити лише високопродуктивні сорти.

Вирощування чорної смородини – один з профільних напрямків у діяльності  господарства «Трасковський™». В наявності у нас є сорти як закордонного, так і українського походження. Всі вони перевірені часом, стійкі до хвороб, не надто вибагливі до умов вирощування та здатні давати високі врожаї. Ягоди чудово підходять для різних видів промислової переробки.