Back to top

Полуниця

Полуниця – одна з найулюбленіших та найсмачніших ягід планети. Дуже поширена в Україні.

Тривалість дозрівання ягід полуниці залежить від сорту. Від початку цвітіння до початку плодоношення проходить 3 – 4 тижні. За термінами дозрівання полуниця є дуже рання, середньорання, середньопізня та пізня. Кліматичні умови України дозволяють збирати перший врожай полуниці з другої половини травня.

Залежно від виду плодоношення сорти полуниці поділяються на звичайні (неремонтантні), ремонтантні та нейтрального дня. Більшість видів полуниці належить до неремонтантних і плодоносить з другої половини травня до середини липня. Сорти ремонтантного типу дають урожай як мінімум двічі – у травні-червні та в серпні – жовтні. Плодоношення сортів нейтрального дня не залежить від тривалості світлої частини доби. Такі сорти здатні давати врожаї кожні 5 – 7 тижнів, але потребують інтенсивного внесення добрив. 

Комерційний інтерес до вирощування полуниці зумовлений тим, що вона здатна швидше від інших ягід принести прибуток та повернути інвестиції вже через 8 – 9 місяців. Особливо великі доходи можна отримати від сортів дуже раннього та пізнього термінів дозрівання, оскільки ціна таких ягід на ринку є найвищою. Серед садівників найбільш популярні крупноплодні сорти полуниці.

В то час як ті, хто займається ягодою з комерційною ринковою метою, віддають перевагу сортам з ягодами середніх розмірів, які характеризуються дружніми термінами дозрівання, стійкістю до шкідників і хвороб і хорошою транспортабельністю.

Наше господарство «Трасковський™»  має великий практичний досвід вирощування ягід та саджанців полуниці. Ми можемо запропонувати клієнтам широкий асортимент сортів полуниці різних термінів дозрівання, звичайного та ремонтантного плодоношення. Виведені провідними світовими селекціонерами, ці сорти полуниці відзначаються високою врожайністю, чудовими смаковими якостями, стійкістю до хвороб і придатні для комерційного вирощування.